Vlastnosti postavy

Každá postava má celkem 10 vlastností a pro každou postavu jsou důležité trochu jiné. Více zde. Můžeme je rozdělit podle dvou kritérií:

 1. Zda-li je můžeme nebo nemůžeme trénovat
 2. Zda-li jsou zaměřené na postavu samotnou nebo na další jednotky

Vlastnosti, které nelze trénovat

Tyto vlastnosti nelze ovlivnit tréninkem ale pouze zbraní potažmo koněm, kterého máte u sebe.

 • Útok - Tuto vlastnost lze ovlivnit pouze zbraní, kterou máte u sebe. Krom toho má každá postava základní útok, který se odvíjí od jejího levelu. Čím vyšší level postavy, tím vyšší základní útok.
 • Rychlost - Tuto vlastnost také nelze ovlivnit tréninkem ale záleží na tom jak výkoného máte koně. Základní rychlost je 100 ale je možné jí zvýšit až o 40%.

Vlastnosti, které lze trénovat

Všechny tyto vlastnosti mají společné to, že je lze trénovat na cvičišti. Postupem času je tak můžete navýšit na libovolnou úroveň.

 • Síla - Je důležitá zejména pro rytíře a pro posílení obrany proti rytíři.
 • Přesnost - Je důležitá zejména pro lučištníky a pro posílení obrany proti lučištníkům.
 • Inteligence - Je důležitá zejména pro kouzelníky a pro posílení obrany proti kouzelníkům.
 • Hbitost - Toto je důležitá vlastnost pro obranu. Nejvíce poslouží při obraně proti lučištníkům ale svůj vliv má i při obraně proti rytířům a kouzelníkům.
 • Odolnost - Tato vlastnost ovlivní vaši výdrž v boji. Zvýší životy postavy a díky tomu odolá více zásahům.
 • Štěstí - Štěstí se vztahuje k rozsahu útoku. Pokud máte např. zbraň s rozsahem 100 - 200 a vaše štěstí je stejné jako štěstí nepřítele, pak váš útok bude oscilovat okolo 150. Pokud byste měli štěstí o 50 % větší než nepřítel, pak váš útok bude oscilovat okolo 175. Naopak, pokud byste měli štěstí o 50% menší než nepřítel, tak váš útok bude oscilovat okolo 125. Pokud budete mít štěstí o 100% větší než váš nepřítel, pak váš útok půjde k maximálním hodnotám.

Jak probíhá trénink?

Ve většině měst lze nalézt budovu cvičiště. Když se do ní podíváte, se zobrazí Vaše aktuální vlastnosti a jednotlivá políčka, kterými můžete vlastnosti vylepšit.

Po kliknutí na tlačítko trénovat, se vlastnosti ihned zlepší. Vaše postava ale musí nějaký čas regenerovat než bude moci opět trénovat. Doba regenerace je závislá na tom o kolik jednotlivé vlastnosti chcete vylepšit.

Vlastnosti zaměřené na jednotky

Až dosud všechny vlastnosti ovlivňovali sílu samotné postavy. Dále je možné trénovat i další vlastnosti, které samotnou postavu nikterak nevylepší ale mají zásadní vliv při boji s jednotkama.

 • Vůdcovství - Tato vlastnost ovlivňuje kolik jednotek můžete vést. Při verbování jednotek je vždy uvedeno kolik vůdcovských bodů daná jednotka vyžaduje. Obecně vzato. Čím silnější jednotka je, tím více vůdcovských bodů vyžaduje.
 • Strategický um - Při souboji jednotek nejde jen o to kdo je silnější ale také o to kdo má lepší strategii. Jestliže budete mít větší strategický um než nepřítel, pak každá z vašich jednotek bude mít silnější útok. I slabší jednotky v menším počtu mohou porazit silnější když máte větší strategický um.

  Útok jednotky je násoben koeficientem k, který se počítá takto:
  k = ({Strategický um útočníka} + 100) / ({Strategický um obránce} + 100)

  Dále platí:
  Když k > 1.5, pak k = 1.5
  Když k < 0.5, pak k = 0.5

Shrnutí

Na začátku hry vylepšujte zejména vlastnosti důležité pro vaší postavu. Pro rytíře sílu a trochu přesnoti. Pro lučištníka naopak přesnost a méně síly. A pro kouzelníka hlavně inteligenci a trochu přesnosti. Další vlastnosti jako Hbitost, Odolnost a Štěstí volte podle toho čemu dáváte větší přednost.

Vůdcovství a strategický um jsou vlastnosti, které na začátku nebudete vůbec potřebovat. Svou hodnotu budou mít až v pozdější fázi hry, kdy už nepůjde jen o souboje postav ale hlavně o velké bitvy s jednotkama.

Co je nového?

Byla spuštěna oficiální beta verze
27.7.2016

Dnes jsem oficiálně spustil beta verzi hry, která poběží až do oficiálního konce podle nápovědy. Neváhejte se registrovat. Já už na vás čekám. Bronzi :-)

Delší odmlka
18.6.2016

Omlouvám se za delší odmlku ale stěhoval jsem se a měl jsem spoustu jiné práce. Hra je již téměř připravena ke spuštění. Původní plán byl začátkem prázdnin. To mi ale bohužel nevyjde. Náhradní plán je přelom července a srpna. Momentálně ještě musím předělat tutoriál, upravit nápovědu podle nové varianty hry, dále jsem upravil žebříčky a upravil upozornění na nové zprávy a upozornění na příspěvky ve fórech.

Ladím a dotvářím
18.2.2016

Většina chyb je snad už odstraněna. Z velké části jsem změnil uživatelské rozhraní. Mapa je nyní větší a věřím tomu, že mnohé věci jsou logičtěji uspořádány. Změnil jsem generování úkolů na mapě a vytvářím nové věci, které se dají koupit nebo vyrobit.

Města jsou předělána
2.12.2015

Města jsou kompletně předělána. Můžete se podívat na ukázky ze hry ale nová verze hry ještě není vydána. Všechno je potřeba ještě odzkoušet.

Opravujeme chyby
15.10.2015

Během beta testu se objevilo mnoho chyb a nedomyšlených variant. Postupně všechny chyby odstraňuji a ladím. Rozhodl jsem se, že před finálním spuštěním kompletně přepracuji města. Chvíli to potrvá ale bude to stát za to.

Spuštěna uzavřená beta verze
9.8.2015

Dnes jsem spustil uzavřenou beta verzi pro všechny zájemce, kteří se přihlásili do předregistrace. Zároveň byla upravena mapa, nahrány všechny itemy pro postavy i pro jednotky a samozřejmě byly upraveny i některé chyby. Teď je potřeba ještě spoustu věcí odladit ale ostré spuštění se pomalu ale jistě blíží.

Hlavní aktualizace
2.7.2015

Byla opravena celá řada chyb. Byl částečně předělán systém vytváření nových věcí. Upravena správa města a pozměněny dobývací útoky. Z velké části je dokončen tutoriál a upravena nápověda podle všech nových parametrů.

Také jsem aktualizoval tuto stránku s průběhem prací a nahrál nové ukázky ze hry.

Dokončena grafika města
10.6.2015

Dnes byla dokončena veškerá grafika všech budov ve městě.

Vytvoření nových grafických částí
5.4.2015

Byly vytvořeny obrázky mistrů a část jednotek.

Spuštění předregistrací
3.3.2015

Chcete-li se dozvědět kdy bude Armeron spuštěn, tak do políčka nahoře vložte svůj email a až to přijde, tak Vás budeme informovat.

Spuštěn tento web
1.3.2015

Dnes byl spuštěn tento web, kde najdete něco málo o nové webové hře Armeron.