Budovy ve městě

Jednotlivé budovy ve městě můžeme rozdělit do tří základních skupin.

  • Budovy určené pro těžbu surovin - V těchto budovách může hrdina získat svou prací základní suroviny
  • Budovy určené pro výrobu věcí - V těchto budovách je možné vyrábět různé věci jako jsou meče, luky, kouzelné hůlky, brnění a další.
  • Ostatní budovy - Tyto budovy nejsou "ostatní" v tom smyslu, že by byly méně důležité. Mnohdy je to právě naopak. Ale jsou zaměřené na širokou škálu úkonů.

Budovy pro těžbu surovin

Obrázek Jméno Těží surovinu Popisek
Obrázek budovy: Statek Statek Jídlo Jídlo je důležité zejména pro léčení vlastní postavy a později také pro obživu armády.
Obrázek budovy: Cihelna Cihelna Cihly Cihly jsou nutné k výstavbě dalších budov.
Obrázek budovy: Slévárna Slévárna Železo Železo je potřeba pro výrobů měčů, brnění a jiných věcí z kovu. Mnohdy je také nutné pro výstavbu budov.
Obrázek budovy: Pila Pila Dřevo Dřevo je nutné pro výrobu luků, kuší, kouzelných hůlek, násad na různé zbraně a také pro výstavbu dalších budov.
Obrázek budovy: Koželužna Koželužna Kůže Kůže je nutná hlavně pro výrobu bot, některých brnění nebo jiných kožených výrobků.
Obrázek budovy: Tkalcovna Tkalcovna Látka Látky jsou potřeba pro výrobu oblečení všeho druhu.

Budovy vyrábějící věci

Obrázek Jméno Popisek
Obrázek budovy: Švec Švec Vyrábí především boty ale také různé druhy oblečení z kůže.
Obrázek budovy: Kovárna Kovárna Vyrábí meče, brnění a vše z kovu.
Obrázek budovy: Krejčí Krejčí Vyrábí oblečení všeho druhu z nejrůznějších látek.
Obrázek budovy: Mág Mág Zabývá se výrobou kouzelnických potřeb.
Obrázek budovy: Dílna Dílna Vyrábí luky, kuše, brnění a různé mechanické věcičky.
Obrázek budovy: Klenotnictví Klenotnictví Vyrábí nejrůznější ozdoby, prsteny, náhrdelníky i mnoho dalších.
Obrázek budovy: Alchymista Alchymista Vyrábí lektvary všeho druhu.

Ostatní budovy

Obrázek Jméno Popisek
Obrázek budovy: Hlavní budova Hlavní budova V hlavní budově můžete odeslat své suroviny nebo peníze městu. A také zde můžete určit své domovské město.
Obrázek budovy: Sklad Sklad Do skadu si můžete odložit své věci, které máte u sebe. Množství věcí, které můžete odložit se odvíjí od úrovně skladu. Věci můžete odkládat pouze ve svém domovském městě.
Obrázek budovy: Stáje Stáje Ve stájích si můžete nejprve koupit svého koně. Později je nutné svého koně občas ustájit aby zregeneroval.
Obrázek budovy: Cvičiště Cvičiště Ve cvičišti si vylepšujete své vlastnosti.
Obrázek budovy: Lazaret Lazaret V lazaretu můžete vyléčit svou postavu za peníze. Jestliže jste v domovském městě, pak jí můžete vyléčit zadarmo.
Obrázek budovy: Trh Trh Na trhu můžete obchodovat s kdečím. Můžete zde nakupovat vybavení pro svou postavu, nakupovat nebo prodávat suroviny a obchodovat s ostatními hráči.
Obrázek budovy: Kasárny Kasárny V kasárnách si můžete naverbovat jednotky, které Vám budou pomáhat v některých úkolech.
Obrázek budovy: Obraná věž Obraná věž Poslouží při obraně města před dobyvateli.
Obrázek budovy: Opevnění Opevnění V opevnění si můžete také vydělat nějaké peníze tím, že budete hlídkovat. Je to jistá práce ale není tak hodně placená jako ta v Krčmě.
Obrázek budovy: Portál Portál Teleport poslouží když se chcete rychle dostat na jiné místo na mapě. Můžete se přesunout na různá místa na mapě za menší poplatek. Více níže.
Obrázek budovy: Jehličnan Jehličnan Jehličnatý strom je kulturní budova, která zabírá nejméně místa ve městě.
Obrázek budovy: Listnáč Listnáč Listnatý strom na rozdíl od jehličnatého zabírá už 4 pole.
Obrázek budovy: Socha Socha Socha zabírá stejně místa jako jehličnatý strom ale je dražší a přidává o něco více kulturních bodů.
Obrázek budovy: Aréna Aréna Aréna je budova, která vám přidává nejvíce kulturních bodů ale také zabírá nejvíce místa.
Obrázek budovy: Krčma Krčma Krčma patří také pod kulturní budovy ale obsahuje i další vychytávky. V krčmě občas najdete zajímavé pracovní příležitosti. Díky kterým si vyděláte peníze. Také si zde můžete dokoupit další energii, která je potřebná pro pohyb na mapě.
Obrázek budovy: Rozšíření Rozšíření Jak už sám název napovídá, tak rozšíření města není budova v pravém slova smyslu ale jeho "postavením" si zvětšíte prostor ve městě pro další budovy.

Portál

Portál je speciální budova ve městě, kterou můžete využívat k přesunu po světě. Můžete jej využít celkem třemi způsoby:

  • Teleport do jiného města - Zadáním jména libovolného města na mapě se vypočítá cena přesunu. Po zaplacení částky budete teleportováni na místo. Dosah teleportu ovlivňuje jeho level.
  • Teleport odkudkoli domů do domovského města - Ať už se nacházíte kdekoli na mapě v jakémkoli světě, tak se můžete s pomocí portálu dostat zdarma zpět do domovského města.

Co je nového?

Byla spuštěna oficiální beta verze
27.7.2016

Dnes jsem oficiálně spustil beta verzi hry, která poběží až do oficiálního konce podle nápovědy. Neváhejte se registrovat. Já už na vás čekám. Bronzi :-)

Delší odmlka
18.6.2016

Omlouvám se za delší odmlku ale stěhoval jsem se a měl jsem spoustu jiné práce. Hra je již téměř připravena ke spuštění. Původní plán byl začátkem prázdnin. To mi ale bohužel nevyjde. Náhradní plán je přelom července a srpna. Momentálně ještě musím předělat tutoriál, upravit nápovědu podle nové varianty hry, dále jsem upravil žebříčky a upravil upozornění na nové zprávy a upozornění na příspěvky ve fórech.

Ladím a dotvářím
18.2.2016

Většina chyb je snad už odstraněna. Z velké části jsem změnil uživatelské rozhraní. Mapa je nyní větší a věřím tomu, že mnohé věci jsou logičtěji uspořádány. Změnil jsem generování úkolů na mapě a vytvářím nové věci, které se dají koupit nebo vyrobit.

Města jsou předělána
2.12.2015

Města jsou kompletně předělána. Můžete se podívat na ukázky ze hry ale nová verze hry ještě není vydána. Všechno je potřeba ještě odzkoušet.

Opravujeme chyby
15.10.2015

Během beta testu se objevilo mnoho chyb a nedomyšlených variant. Postupně všechny chyby odstraňuji a ladím. Rozhodl jsem se, že před finálním spuštěním kompletně přepracuji města. Chvíli to potrvá ale bude to stát za to.

Spuštěna uzavřená beta verze
9.8.2015

Dnes jsem spustil uzavřenou beta verzi pro všechny zájemce, kteří se přihlásili do předregistrace. Zároveň byla upravena mapa, nahrány všechny itemy pro postavy i pro jednotky a samozřejmě byly upraveny i některé chyby. Teď je potřeba ještě spoustu věcí odladit ale ostré spuštění se pomalu ale jistě blíží.

Hlavní aktualizace
2.7.2015

Byla opravena celá řada chyb. Byl částečně předělán systém vytváření nových věcí. Upravena správa města a pozměněny dobývací útoky. Z velké části je dokončen tutoriál a upravena nápověda podle všech nových parametrů.

Také jsem aktualizoval tuto stránku s průběhem prací a nahrál nové ukázky ze hry.

Dokončena grafika města
10.6.2015

Dnes byla dokončena veškerá grafika všech budov ve městě.

Vytvoření nových grafických částí
5.4.2015

Byly vytvořeny obrázky mistrů a část jednotek.

Spuštění předregistrací
3.3.2015

Chcete-li se dozvědět kdy bude Armeron spuštěn, tak do políčka nahoře vložte svůj email a až to přijde, tak Vás budeme informovat.

Spuštěn tento web
1.3.2015

Dnes byl spuštěn tento web, kde najdete něco málo o nové webové hře Armeron.